17 sep

TAJOMNÝ STARÝ KLÁŠTOR V PIEŠŤANOCH

Trnavský samosprávny kraj a Balneologické múzeum Imricha Wintera, Mestské kultúrne stredisko a Mesto Piešťany srdečne pozývajú všetkých záujemcov o históriu Piešťan a dejiny stredoveku na podujatie.

TAJOMNÝ STARÝ KLÁŠTOR V PIEŠŤANOCH

sprístupnenie jedinej stredovekej pamiatky v Piešťanoch (gotického kostola), ktoré sa bude konať 17. septembra 2020 o 18.00 hod. priamo v lokalite Starého kláštora na Detvianskej ulici č. 9 v Starých Piešťanoch. Podujatie sa koná pri príležitosti Dní európskeho kultúrneho dedičstva. V programe podujatia je komentovaná prehliadka lokality, výstava o histórii pamiatky a archeologických výskumoch na lokalite, prednáška a hudobný program, v ktorom vystúpi súbor Coro laudamus. Záujemcovia si budú môcť kúpiť aj publikáciu o dejinách a výskume lokality a pozrieť model – rekonštrukciu gotického kostola – stav zo 14. storočia.