Výstavy

Doba ľadová - lovci a mamuty

Výstava je z technických príčin ukončená ku dňu 7.7.2016, návštevníkom sa ospravedlňujeme.

Trnavský samosprávny kraj a Balneologické múzeum Piešťany

srdečne pozývajú Vás a Vašich priateľov na vernisáť výstavy

Doba ľadová - lovci a mamuty

Vernisáž sa uskutoční vo výstavných priestoroch Balneologického múzea, Vila dr. Liska, Štefánikova č. 1, Piešťany,
dňa 12. mája 2016 o 17.00 hodine.

Výstava prezentuje unikátnu kolekciu ilustrácií a olejomalieb slávneho českého maliara Zdeňka Buriana. Exponáty zapožičalo Muzeum Novojičínska a Prirodovedné múzeum SNM.

Uvidíte tu aj množstvo originálnych kamenných nástrojov pravekých lovcov a fosílií vyhynutých veľkých zvierat.

Exponáty pochádzajú zo starých zberov, ale aj z nových výskumov Archeologického ústavu SAV v Nitre a Balneologického múzea v Piešťanoch.

Výstavu si môžete pozrieť vo výstavných priestoroch Balneologického múzea vo Vile dr. Lisku, Štefánikova 1, Piešťany.

pondelok – piatok 8.00 – 12.00 a 13.00 – 16.00 a každú nedeľu od 13.00 do 17.00 hodiny