Sakrálne umenie zo zbierok múzea

Ukážka sakrálneho umenia predstavuje samostatnú stálu expozíciu a nachádza sa vo výstavných priestoroch „Vila Liska“.

Približuje sochársku sakrálnu tvorbu 18. a 19. storočia. V prevažnej väčšine ide o plastiky zhotovené z dreva, v menšej miere z kameňa.

Expozícia je koncipovaná nielen na predstavenie dobových prác miestnych rezbárov a kamenosochárov, ale i na poukázanie činnosti múzea v oblasti ochrany umeleckých pamiatok. Vystavené plastiky, z ktorých mnohé sa nachádzali v dezolátnom stave, boli v nedávnej minulosti odborne zreštaurované. Inštalácia plastík je doplnená panelmi s fotografiami a textami, približujúcimi postupy a procesy pri ich reštaurovaní.

Expozíciu sakrálneho umenia dopĺňa pôsobivý obraz z 19. storočia, predstavujúci zmenšenú kópiu známeho obrazu Paola Veroneseho „Svadba v Káne Galilejskej“, ktorý je v zbierkach Louvru a kamenná krstiteľnica s nápisom z roku 1659, pochádzajúca z pôvodného kostola sv. Štefana v Piešťanoch.

Otvorené

Kúpeľná dvorana

Utorok až Nedeľa
9:00 - 12:00 a 13:00 - 17:00

Vila dr. Lisku

Pondelok až Piatok
8:00 - 12:00 a 13:00 - 16:00

Pamätná izba Ivana Krasku

Utorok až Piatok

Dospelí: 2,- €
Deti, dôchodcovia: 1,- €
Študenti: 1,- €
Pedagógovia sprevádzajúci žiakov majú voľný vstup.

V spolupráci

Odber noviniek