Výstavy

 

06 apr

Krása kraslíc

(0 hlasov)
od 06.04.2017 do 19.06.2017

Trnavský samosprávny kraj a Balneologické múzeum Piešťany

srdečne pozývajú Vás a Vašich priateľov na slávnostné otvorenie výstavy

Krása kraslíc

vo štvrtok 6. apríla 2017 o 17.00 hodine vo výstavných priestoroch Balneologického múzea, Vila dr. Lisku, Štefánikova 1, Piešťany.

V čase pred Veľkou Nocou veľmi srdečne pozývame na vernisáž zaujímavej výstavy kraslíc zo zbierky Viery a Jozefa Gruskovcov, ktorá sa uskutoční 6. apríla o 17.00 hodine vo výstavných priestoroch Vily dr. Lisku. Ide o vôbec prvú výstavu zo zbierky viac ako tisíc kraslíc zo Slovenska, Čiech, Moravy, ale aj z iných (najmä okolitých) krajín - Maďarska, Rakúska a Poľska. Výstava má dva hlavné ciele - prezentovať krásu súčasných kraslíc tiež stimulovať ich tvorbu ale aj zberateľstvo a výstavníctvo. Zastúpené sú rôzne techniky, použitie rôznych materiálov a množstvo rôznych námetov. Na krasliciach môžete obdivovať hrady, drevené kostolíky, liečivé rastliny, figurálne motívy, scény z roľníckeho života ale i krajinky z Číny. Všetkých záujemcov pozývame na prehliadku tejto unikátnej kolekcie kraslíc.

Výstava potrvá do 19. júna 2017

Naše služby

 • Lektorský výklad.
 • Je možné sa dohodnúť i na prednáškach spojených s premietaním krátkych filmov alebo prezentáciou fotografií zo zbierok múzea k dohodnutým témam.
 • U nás dostanete široký výber literatúry k histórii Piešťan, najbližšieho regiónu ako aj knihy k dejinám slovenských kúpeľov – výsledok publikačnej a edičnej činnosti múzea.
 • Bohatá ponuka suvenírov a pohľadníc.
 • Vstupné:
  Dospelí: 2,- €
  Deti, dôchodcovia: 1,- €
  Študenti: 1,- €
  Pedagógovia sprevádzajúci žiakov majú voľný vstup.

Sponzori a podporovatelia

Galéria