Výstavy

 

28 jún

Maľovaný svet Ľubomíra Kolára

(0 hlasov)
od 28.06.2017 do 27.08.2017

Trnavský samosprávny kraj a Balneologické múzeum Imricha Wintera Piešťany

srdečne pozývajú Vás a Vašich priateľov na prehliadku výstavy

Maľovaný svet Ľubomíra Kolára

Srdečne pozývame všetkých záujemcov o umenie, maľbu a tradičné techniky maľby – príďte a pozrite si unikátnu výstavu „Maľovaný svet Ľubomíra Kolára“ – výstavu unikátnych podmalieb, ktorých autorom je Ľubomír Kolár. Technikou podmaľby na skle, citom pre proporcie a farby a nádherným súzvukom farieb autor (rodák z Paty) tvorí v náročnej technike podmaľby na skle. Nechýbajú dokonca ani viacvrstvové podmaľby vytvárajúce 3D efekt. Sú medzi nimi biblické témy a náboženské motívy – Adam a Eva, motívy svätcov a svätíc, Narodenie Ježiša Krista, Posledná večera, Ukrižovanie Ježiša Krista a i. Zastúpené sú i motívy približujúce život a prácu na dedine – vinári, fantastické motívy – bosorky. Na výstave v Balneologickom múzeu Imricha Wintera sa objavujú aj motívy krásnych piešťanských budov, ktoré sú dnes ohrozené – Hotel Lipa a Hotel Slovan, ktoré autor namaľoval osobitne pre Piešťany. Sú smutné ale i vtipné, vtipnou formou kritizujú zanedbaný stav budov.

od 28. júna 2047 do 27. augusta 2017 vo výstavných priestoroch Balneologického múzea Imricha Wintera, Vila dr. Lisku, Štefánikova 1, Piešťany

Pondelok - Piatok 8:00 - 12:00 / 13:00 - 16:00, Nedeľa 13:00 - 17:00

Naše služby

 • Lektorský výklad.
 • Je možné sa dohodnúť i na prednáškach spojených s premietaním krátkych filmov alebo prezentáciou fotografií zo zbierok múzea k dohodnutým témam.
 • U nás dostanete široký výber literatúry k histórii Piešťan, najbližšieho regiónu ako aj knihy k dejinám slovenských kúpeľov – výsledok publikačnej a edičnej činnosti múzea.
 • Bohatá ponuka suvenírov a pohľadníc.
 • Vstupné:
  Dospelí: 2,- €
  Deti, dôchodcovia: 1,- €
  Študenti: 1,- €
  Pedagógovia sprevádzajúci žiakov majú voľný vstup.

Sponzori a podporovatelia

Galéria