Výstavy

 

18 máj

Podoby umenia II. výber z umeleckej sakrálnej zbierky múzea

(0 hlasov)
Podoby umenia II. výber z umeleckej sakrálnej zbierky múzea.

Trnavský samosprávny kraj a Balneologické múzeum Imricha Wintera v Piešťanoch pozývajú Vás a Vašich priateľov na slávnostnú vernisáž výstavy.

Záujemcov o históriu a umenie srdečne pozývame na výstavu Podoby umenia II / výber z umeleckej sakrálnej zbierky múzea. Návštevníci si budú môcť pozrieť umelecké diela, obrazy a sochy z historickej a národopisnej zbierky múzea, ktoré nie sú bežne vystavené. Spomeňme aspoň niektoré z nich: nádherný súbor štyroch rokokových obrazov tzv. latinských cirkevných otcov sv. Hieronýma, sv. Gregora, sv. Ambróza a sv. Augustína, obraz s motívom Ukladanie Krista do hrobu, sochy anjelov, svätcov a svätíc. Všetky tieto nádherné sochy a obrazy, cenné umelecké diela prešli v posledných rokoch reštaurátorskými dielňami a boli nádherne zreštaurované. Bolo to možné aj vďaka grantom Ministerstva kultúry SR, Fondu na podporu umenia i podpore sponzorov a financiám priamo z rozpočtu nášho múzea. Kurátorom výstavy je historik múzea Mgr. Andrej Bolerázsky.

Výstavu si môžete pozrieť vo výstavných priestoroch Vila Liska na Štefánikovej ulici č. 1 v Piešťanoch každý deň okrem soboty. Výstava potrvá do 3. júla 2022.

Tešíme sa na Vás.

Naše služby

 • Lektorský výklad.
 • Je možné sa dohodnúť i na prednáškach spojených s premietaním krátkych filmov alebo prezentáciou fotografií zo zbierok múzea k dohodnutým témam.
 • U nás dostanete široký výber literatúry k histórii Piešťan, najbližšieho regiónu ako aj knihy k dejinám slovenských kúpeľov – výsledok publikačnej a edičnej činnosti múzea.
 • Bohatá ponuka suvenírov a pohľadníc.
 • Vstupné:
  Dospelí: 2,- €
  Deti, dôchodcovia: 1,- €
  Študenti: 1,- €
  Pedagógovia sprevádzajúci žiakov majú voľný vstup.

Sponzori a podporovatelia

Galéria