Vytlačiť túto stránku
Podoby umenia II. výber z umeleckej sakrálnej zbierky múzea
18 máj

Podoby umenia II. výber z umeleckej sakrálnej zbierky múzea

(0 hlasov)
Podoby umenia II. výber z umeleckej sakrálnej zbierky múzea.

Trnavský samosprávny kraj a Balneologické múzeum Imricha Wintera v Piešťanoch pozývajú Vás a Vašich priateľov na slávnostnú vernisáž výstavy.

Záujemcov o históriu a umenie srdečne pozývame na výstavu Podoby umenia II / výber z umeleckej sakrálnej zbierky múzea. Návštevníci si budú môcť pozrieť umelecké diela, obrazy a sochy z historickej a národopisnej zbierky múzea, ktoré nie sú bežne vystavené. Spomeňme aspoň niektoré z nich: nádherný súbor štyroch rokokových obrazov tzv. latinských cirkevných otcov sv. Hieronýma, sv. Gregora, sv. Ambróza a sv. Augustína, obraz s motívom Ukladanie Krista do hrobu, sochy anjelov, svätcov a svätíc. Všetky tieto nádherné sochy a obrazy, cenné umelecké diela prešli v posledných rokoch reštaurátorskými dielňami a boli nádherne zreštaurované. Bolo to možné aj vďaka grantom Ministerstva kultúry SR, Fondu na podporu umenia i podpore sponzorov a financiám priamo z rozpočtu nášho múzea. Kurátorom výstavy je historik múzea Mgr. Andrej Bolerázsky.

Výstavu si môžete pozrieť vo výstavných priestoroch Vila Liska na Štefánikovej ulici č. 1 v Piešťanoch každý deň okrem soboty. Výstava potrvá do 3. júla 2022.

Tešíme sa na Vás.

twitter

facebook

google+