Výstavy

 

10 aug

Krása hliny z tvorby keramikárky Márie Hanuskovej

(0 hlasov)
Krása hliny z tvorby keramikárky Márie Hanuskovej

Balneologické múzeum Imricha Wintera Vás srdečne pozýva na výstavu Krása hliny Vo Vile Dr. Lisku sprístupníme 11. augusta 2022 výstavu diel Márie Hanuskovej, ktorá sa vo svojej umeleckej tvorbe venuje dekoratívnej keramike. Vernisáž sa začína o 16.30 hodine.

Mária a Oskar Hanuskovci sa zameriavajú na ľudovoumeleckú dekoratívnu keramiku (figurálne plastiky, reliéfy a kachlice, sakrálna tvorba) a svojím posolstvom uchovávajú keramikársku tradíciu aj pre ďalšie generácie. V ich tvorbe sa spája plastickosť materiálu, s teplom vypaľovanej pece a spektrom farieb. Nádherné umelecké diela, ktoré vychádzajú z ich rúk sú skutočnou pastvou pre každého, komu sa dostalo tej cti ich vidieť. Vo výstavných priestoroch Balneologického múzea Imricha Wintera vo Vile Dr. Lisku budete môcť Krásu keramiky obdivovať až do 13. novembra 2022.

Vernisáž výstavy sa uskutoční dňa 11. augusta 2022 o 16.30 hod. vo výstavných priestoroch Balneologického múzea Imricha Wintera, Vila dr. Lisku, Štefánikova 1, Piešťany.

Výstava potrvá do 13. novembra 2022, Tešíme sa na Vás.

Naše služby

 • Lektorský výklad.
 • Je možné sa dohodnúť i na prednáškach spojených s premietaním krátkych filmov alebo prezentáciou fotografií zo zbierok múzea k dohodnutým témam.
 • U nás dostanete široký výber literatúry k histórii Piešťan, najbližšieho regiónu ako aj knihy k dejinám slovenských kúpeľov – výsledok publikačnej a edičnej činnosti múzea.
 • Bohatá ponuka suvenírov a pohľadníc.
 • Vstupné:
  Dospelí: 2,- €
  Deti, dôchodcovia: 1,- €
  Študenti: 1,- €
  Pedagógovia sprevádzajúci žiakov majú voľný vstup.

Sponzori a podporovatelia

Galéria