Vydali sme

 

Historické fotografie Piešťan (zo zbierky Vojtecha Anderleho)

(2 hlasov)
2006
Publikácia s výberom 100 cenných a zaujímavých historických fotografií Piešťan z kolekcie známeho piešťanského zberateľa historických fotografií a propagátora piešťanskej histórie Vojtecha Anderleho (1916 – 2008).
Publikácia otvára čitateľom pohľad do minulosti Piešťan – do obdobia konca 19. a začiatku 20. storočia. Prostredníctvom zaujímavých historických fotografií sú čitateľom prezentované rôzne aspekty Piešťan a života v Piešťanoch v minulosti – kúpele a kúpeľný život, piešťanské parky, pamiatky, kultúrny život, doprava, staré automobily a automobilové preteky, rieka Váh a piešťanské mosty. Nechýbajú ani stavby, ktoré dnes už neexistujú. Fotografickú časť dopĺňajú krátke texty v slovenskom a nemeckom jazyku. Spolu 100 historických fotografií.

Naše služby

 • Lektorský výklad.
 • Je možné sa dohodnúť i na prednáškach spojených s premietaním krátkych filmov alebo prezentáciou fotografií zo zbierok múzea k dohodnutým témam.
 • U nás dostanete široký výber literatúry k histórii Piešťan, najbližšieho regiónu ako aj knihy k dejinám slovenských kúpeľov – výsledok publikačnej a edičnej činnosti múzea.
 • Bohatá ponuka suvenírov a pohľadníc.
 • Vstupné:
  Dospelí: 2,- €
  Deti, dôchodcovia: 1,- €
  Študenti: 1,- €
  Pedagógovia sprevádzajúci žiakov majú voľný vstup.

Sponzori a podporovatelia

Galéria